Beyoğlu türkü evleri

 

Anadolu’nun dört bir yanından ezgileri büyük kentlere taşıyan türkü barlar, 90′lı yıllarda eğlence dünyasına farklı bir soluk getirmişti. Aradan geçen süre boyunca ise türkü barların müdavimleri oluşmaya başladı.

Mektup Bar
Beyoğlu’ndaki İmam Adnan Sokak’ın en eski mekânlarından Mektup Bar, misafirlerini haftanın her günü canlı müzik eşliğinde ağırlıyor. Türk Halk Müziği’nin en güzel eserleri müdavimleriyle, şiirsel bir mekânda buluşuyor. Hüseyin Turan oluyor bazen geceleri renklendiren, bazen Yasemin Göksu coşturuyor Mektup’u. Farklı bir ses dinlemek isteyenlerse Taylan’ın sahne aldığı geceleri takip ediyor. Otantik yemeklerin sunulduğu Mektup’ta, servislerin hızlılığı da dikkat çekiyor. Jüri üyelerimizden Sırrı Süreyya Önder, Celal Başlangıç, Reis Çelik, Şerif Yenen, Savaş Ay ve Şeymuz Diken, Mektup’ta zaman zaman türkülerin tadına varanlardan.
Tel: (0212) 251 07 40

Otantik Bar
1997 senesinde sektöre giren Otantik Türkü Bar, alt ve orta gelir grubunun daha çok tercih ettiği bir mekân. Otantik’te pazartesiperşembe günleri Hüseyin Birsel, salı günleri Gülay Cahit, çarşamba ve cumartesi günleri Ali Rıza, cuma günleri Tayfur Köse, pazar günleri Gülizar çıkıyor. Beyoğlu’nda Balo Sokak’taki Halk Bankası’nın hemen yanındaki mekânda, içkinin yanında kebap çeşitleri, ara sıcaklar ve farklı çeşitlerde mezeler sunuluyor. Zaman zaman Kıvırcık Ali, Arzu gibi ünlü sanatçıların da sahne aldığı Otantik, jüri üyelerimizden Sırrı Süreyya Önder ile Ahmet Ümit’in beğendiği türkü barlar arasında.
Tel: (0212) 293 65 15

Toprak Bar
Türkü bar furyasının ilk zamanlarında kurulan ve o günden beri Beyoğlu’nda türküseverlerin gözde mekânlarından biri olan Toprak Bar, özellikle müzisyenlerin gidip türkü dinlediği bir adres. Toprak Bar’ı jüri üyelerimizden Rojin öneriyor. Haftanın yedi günü açık olan Toprak Bar’da pazartesi günleri ünlü ozan Seyfi Doğanay sahne alıyor.
Tel: (0212) 293 40 37

ÖZGÜN TÜRKÜ EVİ

PİYALEPAŞA MAH. FATİH SULTAN CAD. BEYOĞLU
(0212) 256 47 99

Damlalar Türkü Evi
Ayhan Işık Sok. No: 5 Garanti Bankası Kuloğlu
0 212 2494267